DrupalCon 2016 Dublin: Business Summit

DrupalCon 2016 Dublin

DrupalCon 2016 Dublin: Business Summit

DrupalCon

De DrupalCon sessies beginnen steeds op dinsdag, maar op maandag zijn er ook reeds verschillende activiteiten. Zo is er op maandag ook de “Business Summit” waar onze CEO niet mocht ontbreken.

De “Business Summit” is zeer interessant om met andere CEO's te netwerken, er vloeien automatisch nieuwe ervaringen en uitdagingen uit voort. Het is ook boeiend om te horen dat andere CEO’s met gelijkaardige dilemma’s kampen en hoe zij deze trachten op te lossen.

DrupalCon 2016 Dublin

Na de registratie en ontvangst, vergezeld van koffie en koekjes, werden we tijdens de eerste sessie uitgenodigd om onze grootste uitdagingen te noteren. Hiervoor deelden we ons op in kleinere groepen. De grootste uitdagingen bleken aanwerven, nearshoring, distributed teams, productization, agile en “reinventing the organisation” te zijn. Tot verrassing van de moderators was Drupal 8 op zich geen issue.

Onze groep kreeg daarop volgend de categorie “HR” toegewezen. De opdracht de we daarbij kregen bestond eruit een case voor te bereiden met als doel deze voor te stellen aan de Raad van Bestuur.

Hierbij een toelichting van onze uitgewerkte case:

 • What: 
  • Going distributed
 • How: 
  • With agile teams
 • Because:
  • Hiring locally has become too hard
  • We are losing money on fixed price projects
 • Pro’s:
  • Easier to hire and retain people
  • Bigger and more profitable projects become possible
  • Flexible and more efficient
 • Con’s:
  • Employee resistance
  • Client resistance
  • Communication is harder

Bij de eerste sessie in de namiddag, kregen we volgende vraag: “Wat zou je doen als je € 1 000 000 financiering krijgt binnen je bedrijf.” Na heel wat overleg zijn we tot de conclusie gekomen dat we bij zo’n situatie op zoek zouden moeten gaan naar een bedrijf dat zich reeds een 20-tal jaar profileert in de wereld van de software. Een bedrijf met een vaste waarde binnen een bepaalde niche maar waarbij het klantenbestand door het gebruik van verouderde software aan het krimpen is. Indien wij zouden participeren binnen dergelijk bedrijf kunnen wij, met onze ervaring, een SaaS product ontwikkelen op basis van de bestaande software en de aanwezige kennis. Deze ontwikkeling zou na een jaar resulteren in het configureren van bestaande klanten en de aantrekking van nieuwe prospecten.

Bij de laatste sessie van de dag kregen we de opdracht om slechte ideeën te verzinnen en deze door te geven aan de groep naast ons en vice versa.. De bedoeling was om de slechte ideeën om te vormen naar geweldige ideeën. Na verschillende emilinatierondes kwam onze groep met een goed idee voor het idee: “Only hire white collar criminals”.

Hierbij onze uitwerking naar een geweldig idee:

 • We specialize in fraud detection
 • It’s a social cause, people deserve a second chance
 • They are usually very smart and creative
 • They are ease to find (no more recruitment problems!)
 • They are very motivated
 • Distributed teams from the start (they can work from jail).

En wat hebben we gewonnen? Een golden star op onze badge. :)

Gold star

Blijf op de hoogte via onze nieuwsbrief